×

Mayfield Jr. Sr. High School

MAYFIELD — The Mayfield Junior-Senior High School second quarter honor rolls.

Academic Excellence

(95 and above)

Grade 12: Shawn Allen, Cassandra Bruse, Deborah Calhoun, Emily Chrysler, Haley Clemons, Ryan Foreman, Anna Gates, Lindsey Hampton, Quade Lathrop, Josie LaVada, Marianna Mattice, Morgan Mraz, Cassidy Piehuta, Jordan Rivenburg, Sydney Rivenburg, Kayla Smith, Haleigh Warner, Kassandria Woodcock.

Grade 11: Jillian Botch, Brennon Flint, Aidan Halloran, Lila King, Blair Kline, Sasha Kolesnikov, Delaney LaFontaine, Madison Relyea, Victoria Ruliffson, Lainna Salvione, Lire Spurlock, Mya Towne.

Grade 10: Brody Deal, Julia Fitzgerald, Heather Ginter, Britian Goodemote, Wasia Haider, Jared Johnson, Hunter Jones, Kelsey Meca, Jacob Petoff, Emily Rose Senese, Thomas Young.

Grade 9: Katarina Agerter, Sallyann Agerter, Annie Agnes, Gary Burns, Zachary Byrns, Robert Dence, Fianna Halloran, Brooke Long, Dylan Merk, Annie Nichols, Trevor Ruberti, Dillan Salvione, Christian Scunziano, Michael Smigen, Brice Williams, Joseph Wittemeyer, Adriana Yuret.

Grade 8: Madison Andrews, Jacob Blais, Bella Bradley, Alexis Broderick, Isabella Crankshaw, Meara Fitzgerald, Sean Foreman, Brooke Iannuzzi, Kameron Johnson, Ashley King, Evan Mormile, Joeleen Morrison, Brody Page, Caleb Petoff, Arianna Ruberti, Collin Shea, Elyssa VanEvery, Neil Wicklund.

Grade 7: Dennis Briggs Jr., Kian Ely, Logan Farman, Abrianna Hayes, Kaylee Klymkow, Maya Rohling, Bella Romano, Allison Scunziano. Emily Swezey-Slade.

Principal’s List

(90 and above)

Grade 12: Kaylee Bellinger, Isabelle Biche, Madison Boswell, Colby Brandow, Layla Carenz, Kamden Daniels, Kaitlyn Decker, Andrew DiNitto, Owen Graf, Grace Harper, Brianna Hubiak, Katherine Knecht, Vanessa Maas.

Grade 11: Marissa Barton, Veronica Bikowicz, Trek Bjelica, Omar Hickok, Sophia Himpsl, Alexia Insonia, Naomi Liebers, Sarah Morehouse, Deandra Myers, Ethan Rohling, Cassie Stephens, Brittany Strickland, Skylar Thobaben.

Grade 10: George Abdella, Jordan Amos, Jet Carentz, Owen Christman, Olivia Eckler, Dawson Leach, Aiden Monroe, Dominic Reedy, Lee Smith, Brianna Sowle, Emily Spencer.

Grade 9: Cameron Abdella, Navea Aponte, Morgan Ashline, Tatjana Bjelica, Jordan Buanno, Matthew Clemons, Madison King, Bella Lawrence, Thomas Orlando, Sarah Paul, Lilliana Powers.

Grade 8: Jacob Carleo, Madison Dann, Nathanial Fetrow, MaKenzi Gannon, Jaelin Gray, Madalynn Hart, Joshua Hubiak, Rodney Jackson, Ashley Jobmann, Kiarah Levine, Jadien Maldonado, Kamee Myers, Caleb Pitcavage, Brea Romano, Nicholas Williams.

Grade 7: Mary Blanchard, Chloe Bronk, Amelia Cosselman, Jamie Danforth, Katie Dutcher, Bailey Dwyer-Fassett, Caterina Fioravanti, Benjamin Flint, Gianna Grignon, Jacob Johnson, Alison Lake, Leah Lawrence, Olivia MacHattie, Hayden Moore, Haley Munson, Kiarra Olmstead, Devin Perkett-Salisbury, Natalee Simonds, Nathanial Smarup.

Honor Roll

(85 and above)

Grade 12: Hali Danforth, Adrianna Delos, Gabriel Gifford, Alexa Miskinis, Brandon Sawyer, William Smrtic, Nicholas Telfer.

Grade 11: Elizabeth Adamkoski, Jay Allen, Kalub Barnwell, Zachary Becker, Devon Coloney, Tyler Cook, Aliyah Fratianni, Calvin Greco, Trenton Hime, Nyla Page, Marshall Pettit, Katelyn Rockwell, John Ruggiero Jr., Joseph Smimmo.

Grade 10: Zoey Bailey, Tanner Been, Caroline DiNitto, Olivia Dunn, Jesse Dwyer-Fassett, Casey Fazio, Camie Hart, Braydon Jourden, Ethan Malatino, Kendra Martin, Aiden Martuscello, Trevor McSpirit, Jordan Miller, Desirae Scott, Kassidy Valachovic, Alyssia Weichel.

Grade 9: Leah Almy, Elisabeth Blanchard, MaryKate Greco, Asenath Hichens-Smith, Jacob Ivancic, Ayodele Majekodunmi, Karsyn Pianelli, Jaylyn Rowback, Alyssa Smith, Isabella Towne, Autumn Tubbs, Karagan Warner, Cameron West.

Grade 8: Conrad Bailey, Lincoln Bowers, Emily Capobianco, Zoey Cohn, Brodey Cook, Abaigeal Curley, Jacob DaCorsi, Christopher DeAngelo, Cloey Dopp, Kevin Dutcher, Carina Hayes, Kristian Johnson, Zachary Olmstead, Christina Rogers, Willow Sanges, Berkley Szabo.

Grade 7: Collin Biche, Kalie Coloney, Kolton Edwards, Tayler Elmendorf, Sophia LaVada, Oliver Long, Ariana Loucks, Allison Pickett, Benjamin Wicklund.

COMMENTS