Mayfield Junior/Senior High School

Academic Excellence

12th grade

Hannah Ambrosino, Sydney Benton, Juliana Buyce, Kristen Camino, John Fancher, Katelyn Frisch, Kaylee Hampton, Katelyn Harrington, Alis Hart, Anna King, Sierra Luck, Camryn Meca, Jenna O’Hara, Thomas Pawloski, Lauryn Pianelli, Taylor Spencer.

11th grade

Dylan Bumpus, Cassandra Cerasia Walker Goodemote, Isabelle Henderson, Selma Hickok, Morgan Jarrett, Alexandra Johnson, Taryn LaFontaine, Maggy Lambo, Amy Laubenstein, Daniel Leach, Diana Morse, Alexis Oliver, Taylor Proctor, Kira Williams.

10th grade

Shawn Allen, Haley Clemons, Vanessa Maas, Marianna Mattice, Jordan Rivenburg.

Ninth grade

Jillian Botch, Lila King, Blair Kline, Sasha Kolesnikov, Delaney LaFontaine, Victoria Ruliffson, Lainna Salvione, Mya Towne.

Eighth grade

George Abdella, James Burns, Brody Deal, Julia Fitzgerald, Heather Ginter, Britian Goodemote, Wasia Haider, Jared Johnson, Hunter Jones, Kelsey Meca, Jacob Petoff, Emily Rose Senese, Thomas Young.

Seventh grade

Cameron Abdella, Katarina Agerter, Sallyann Agerter, Leah Almy, Morgan Ashline, Elisabeth Blanchard, Abigail Brown, Jordan Buanno, Gary Burns, Zachary Byrns, Jade Danforth, Fianna Halloran, Bella Lawernce, Brooke Long, Dylan Merk, Katelyn Nash, Annie Nichols, Sarah Paul, Lilliana Powers, Jaylynn Rowback, Trevor Ruberti, Dillan Salvione, Michael Smigen, Isabella Towne, Brice Williams, Joseph Wittemeyer, Adriana Yuret.

Principal’s list

12th grade

Nicholas Angelo Jr., Rebecca Battisti, Adam Colby, Matthew Decker, Emily Frasier, Thomas Gates, William Hewitt, Arianna Lanzi, Sydney Sheldon, Drew Snyder, Matthew Spencer, Kendra Tesiero, Brenna VanNostrand.

11th grade

Cameron Allen, Garrett Delaney, Savana Goering, Chloe Jarrett, Adam Liebers, Emily Mormando, Mikayla Myers, Ryan Phillips, Chelsey Redmond, Hannah Tomlinson, Shelbylyn VanNostrand, Joseph Ward.

10th grade

AnnaBella Ball, Madison Boswell, Layla Carentz, Emily Chrysler, Damiana Crankshaw, Hali Danforth, Andrea Denney, Ryan Foreman, Anna Gates, Lindsey Hampton, Grace Harper, Brianna Hubiak, Josie LaVada, Jewel McNamara, Morgan Mraz, Cassidy Piehuta, Sydney Rivenburg, William Smrtic, Haleigh Warner.

Ninth grade

Aidan Halloran, Sarah Morehouse, Torrence Morris, Deandra Myers, Emily Ostrander, Madison Relyea, Lire Spurlock, Cassie Stephens.

Eighth grade

Olivia Eckler, Brant Fancher, Camie Hart, Dawson Leach, Kendra Martin, Jordan Miller, Aiden Monroe, Brianna Sowle, Kassidy Valachovic, Alyssia Weichel.

Seventh grade

Tatjana Bjelica, Isabella Capano, Matthew Clemons, Robert Dence, Liam Donde, Zoey Dutcher, Lacey Frasier, MaryKate Greco, Alisa Griffin, Antonio Grimaldi-Warner, Asentha Hichens-Smith, Jacob Ivancic, Madison King, Olivia Michalski, Thomas Orlando, Declan Payan, Karsyn Pianelli, Lily Putkowski, Damon Riches, Marley Ruliffson, Aiden Santiago, Christian Scunziano.

Honor roll

12th grade

Paula Beech, Theodore Fuller, Kiley Garrigan, Sarosh Haider, Adam King, Emily Ladeau, Riley Mykel, Nathan VanHorn.

11th grade

Giovanni Angelo, Alexandria Evens, Tabitha Henzel, Kendrick Jackson, Evan Lehr, Antonio Mannino, Thomas Oughton, Danielle Skellie, Nicholas Witzel, Anthony Yuret.

10th grade

Colby Brandow, Kaitlyn Decker, Kasandra Kazala, Quade Lathrop, Tervor Lehr, Alexa Miskinis, Brandon Sawyer, Kassandria Woodcock.

Ninth grade

Jay Allen, Spencer Furman, Alexia Insonia, Nyla Page, Skylar Thobaben, Emily Wilson.

Eighth grade

Jordan Amos, Tanner Been, Isabella Brooks, Devin Buyce, Owen Christman, Caroline DiNitto, Casey Fazio, Lleyton Goergen, Ethan Malatino, Madison Turnbull, Logan VanNostrand, Marissa Wille.

Seventh grade

Evan Anadio, Keeghan Carver, Kailyann Daniels, Nathan Edwards, Marissa Edwards, Sage Gifford, Matthew Hayes, Cameron Keller, Robert Landers, Jackson Levine Grace, Ayodele Majekodunmi, Kelsea Maxon, Loryn Putkowski, Blake Rhodes, Karagan Warner, Cameron West.

COMMENTS