Gloversville Middle School

Principal’s list

Eighth grade

Aidan Albanese, Kayly Boles, Lanessa Brown-Santiago, Jack Bruce, Drew Callen, Symone Canty, Layla Chapin, Douglas Cook, Laci Crannell, Dane Dillenback, Allison Durrin, Brooke Dutcher, Alexander Foster, Giorgio Glionna, Anthony Gray, Madison Handy, Olivia Hanifan, John Heimer V, Mekenzie Hichens, Nicholas Jazeboski, Kevin Jiang, Kaymen Lewis-Matthews, Kazuma Lomanto, Aasher Louis, Alexa Luciano, Davin Melita, Jordan O’Dell, Monica Ostrander, Brady Renda, Sydney Romaine, Alanis Roman, Alexander Rosmarino, Severin Ryan, Melia Stoller, Marissa Swart, Breanna White, Arianna Wilder

Seventh grade

Julianna Alvarez, Kayla Avera-Shaw, Lenay Beckford, Keara Bryant, Elizabeth Campione, James Collar, Cheyenne Coulter, Lindsy Darling, Anthony David, Francesco DeMaio, Ella Dimezza, Sarah Dworman, Noah Ewbank, Annabelle Frisch, Jaden Gallup, Madison Gibson, Emma Hale, Lily Jones, Hannah Kolesnikov, Arelya Mathias, Logan Oathout, Lukas Oathout, Angel Perez, Sawyer Pierce, Kyle Robare, Nia Rush, Abigail Seltzer, Caitlyn Shipley, Mckenzie Siler, Isabel Smith, Zoey Smith, Rebecca Towne, Richard Wilkinson, Zoe Williams, Jordan Yanno

Sixth grade

Alexandra Albanese, Cheyanne Allen, Galiya Avera-Shaw, Connor Bentley, Jacquelyn Bobersky, Kevin Boger Jr., Lucia Bouchard, Natalee Boucher, Aubree Brockhum, Aric Brown, Jason Caska, Jason Clark, Elijah Claus, Marcell Clay, Marisa Dygon, Finley Ebersole, Zoe Fitzpatrick, Madison Flood, Autumn Freeman, Donovan Freeman, Brynn Gifford, Sheridan Greenfield, Diamond Harris-OH, Ellie Hladik, Meghan Hughes, Rocco Insonia, Jordan Jablonski, Joy Kalac, Madeline Kluska, Matthew Konakov, Justin Krawczeski, Amira Lefflear, Brianne Marra, Dylan Mendetta, Tracy Millington, Maia Morales, Anna Murphy, Brooke Padgett, Hari Patel, Nimi Patel, Braden Patterson, Johnathon Quackenbush, Evan Renda, Torrie Rulison, Ryan Rummler, Allie Salvione, Devon Sisco, Connor Sweeney, Tracy Tate Jr., Chassidy Wagoner, Jaiden Williams, Sydney Williams, Zachary Williams, James Wright, Mercedes Yost

Honor roll

Eighth grade

Christopher Allen Jr., Isaiah Berg, Lily Blodgett, Simon Bruce, Kiara Chamberlain, Marilyn Christman, Noah Clo, Breanna Colson, Garrett Dooling, Cooper Graham, Jonathan Hernandez, Gabrielle Holmes, Devone Johnson, Kylie Kirk, Izabela Martinez, Anthony Parese, Luke Pavlus, Layne Pessolano, Erin Quigley, Alexis Rocklin, Veronica Shults, Jazzlynn Sowle, John Spratt III, Zachary Springer, Austin Vanetten, Sydney Yates

Seventh grade

Bryan Betts, Mikolaj Bolaszewski, Amaryss Branch, Leah Brockhum, Angel Cartagena Rodriguez, Vivienne Crandall, Kwayde Ferguson, Kadance Francis, Meghan Hayes, Kyrah Hope, Shannon Hopkins, Jeremiah Hughes, Lucas Iorio, Madison Lott, Katherine Manzer, Gary Meher, Luke Page, Chloe Paul, Alexander Payne, Amber Pellegrino, Charlotte Perron, Kiara Rose, Lilly Rousseau, Jillian Simpson, Kaleb Sleezer, Syra Stevens, Hunter Strauser, Kiera Sweet, Abigayle Walters, Izabela Williams

Sixth grade

Anthony Bevilacqua, Mckayla Blanchard, Michael Carpenter, Aleena Cross, Angelica Dorman, Dominic Dorman, Mackenzie Ellis, Abigail Herringshaw, Alex Insogna, Juliet Kennedy, Gabriella Lamphear, Jose Maldonado, Chelsea McAdams, Savannah Mcleod, Memphis Meher, Jeremaih Miles, Jozalynn Morrison, Savannah Morse-DaCorsi, Riley Nuzzo, Lilyanna O’Callaghan, Jacey O’Dell, Noryia Rhodes, Alexandria Rodriguez, Dayton Romaine, Alyssa Smith, Dakwon Stratton, Tanisha Tyrrell, Carolyn VanAuken, Atiyana Villanueva, Kaylee Wellman, Daniel Whitman, Isaiah Whitman, Gerald Wildermuth III

COMMENTS