Canajoharie school district

Principal’s list

Sixth grade

Michelle Battisti, Tori Blakeslee, Payton Cail, Richard Catarino, Gavin Colburn, Natalie Conkling, Connor Ferrara, Elizabeth France, Monaysia Garret, Jordan Hayes, Mariah Hazzard, Zachary Herget, McKenna Higgins, Aliza Hopkins, Jayden Johnson, Hugo Kraak, Grayson Lapi, Gianna Memrick, Avery Merchant, Christian Meyers, Robert Moore, Grace Nowalk, Mykenzie Prevost, Eden Robinson, Samuel Robinson, Aiden Schulte, Madeleine Sincavage, Samuel Sunderland, Alexis Wadsworth.

Seventh grade

Connor Ambridge, Samantha Barlow, Abigail Becker, Dayton Christman, Katherine Davidson, Vincenzo DeCrescenzo, Alexis Deon, Maura DiMezza, Ava Fatta, Kaijah Fowler, Alistar Fruehstorfer, Aiden Hoag, Kirsten Hyney, Thomas Jenks, Ashynn Johnson, Miles Lapi, McKaleigh Martin, Tyler, Montanye, Chiarra Morris, Gabrielle Murphy, Giana Murphy, Vivian Nunez, Elizabeth Prime, Keara Rowland, Olivia Schaffer, Riley Scofield.

Eighth grade

Cecelia Betts, Peyton Blakeslee, Cierra Calabrese, William Cochran, Madison Davis, Reed Douglass, Bradley Edick, Braden Evans-Greenslete, Angelo Fatta, Ashton Glasser, Cody Haig, ShellyAnn Hemmes, Taysha Honensheldt, Hannah Johnson, Ryan Kucharski, MaKayla Lozier, Andrew Meka, Jack Montanye, Riley Montanye, Kyler Peet, Macenzie Richtmyer, Sayge Ruffino-Mosher, Ethan Sala, Evan Smida, Kurt Sunderland, Vanessa VanSlyke, Benjamin Vroman, Thomas Weingart, Alyssa Wilkinson, Sophie Xiao.

Honor Roll

Sixth grade

Megan Blakeslee, Liam Brooks, Noah Colburn, Felise Fowler, Morgan Haviland, Janet Hernandez, Roman Mancini, Vanessa Nichols, Madison Paro, Kiana Peet, Machir Robinson.

Seventh grade

Tanner Ackerknecht, Ryan Beam, Collin Erhardt, Skyler Ferrara, Ayden Harrington, Julia Hojohn, Quntavious Hornsby, Martin Kretser, Nicholas Kwiatkowski, Ian Lopez, Korynn Mosher, Jaxon O’Neil, Isabella Paro, Krystina Starr, Andy Zhang.

Eighth grade

Caitlyn Baker, Andrea Bowerman, Savanna Douglas, Robert Fairley, Connor Hill, Kesler Nichols, Mackenzie Ruszkowski, Gregory Shariff, Zachary Suits, Richard Tamsett, Viktoriah Thayer, Nataleigh Van Heusen, Patrick Wolfkiel.

Ninth grade

Luke Adams, Victoriah Adams, Michael Barlow, Hailey Becker, Riley Brown, Kelly Davidson, Lydia Dillenbeck, Matthew Ehle, Hilary Jonker-Grems, Jack Krug, Robert Kucharski, Caitlynn Lawrence, Marcus Leon, Brennen Logan, Andrew Martin, Jacob Nasse, Olive Niccoli, Carolyn Phillips, Victoria Rocas, Anna Rothrock, Chelsea Stetin, Sage Stinson, Jenna Trembley, Cristal Williams, Jeffrey Xiao.

Honorable mention

Ethan Blakeslee, Dakota Brucker, Quinn Casler, Angelina Clark, James Davieau, Luke Dillenbeck, Mizel Fowler, Kaylee Haig, Stanely Kwiatkowski, Keegan Meyers, Kyle Oertel, Ty Perue, Russell Porter, Ryan Prentice, Ella Robinson.

10th grade

Abigail Cuomo, Eric Elliott, Andrew Ferguson, Natalie Frank, McKayla Hayner, Joshua Hergert, Victoria Hill, Vivian Hopkins, Trevor Howard, Derek Hyney, Marcus Johnson, Elizabeth Kretser, Dennis Lewis, Jackson Nasse, Jacob Nowalk, Vicente Nunez, Blandy Perez, Ashlynn Pessolano, Julianne Prentice, Cheyenne Rebello, Kylee Rickard, Tyler Rorah, Reagan Sala, Olivia Shults, Kymberly Terwilliger, Rianna VanRenselaar, Zachary Von Linden, Fallon Wells.

Honorable mention

Emily Darling, Monica Hartlieb, Samantha Keaney, Anthony Mancini, Nicholas Mazzarella, Hannah Robinson, Sydney Shepard, Julia Viscusi, Taya Yacobucci.

11th grade

Connor Baker, Gabrielle Betts, Trent Blakeslee, Joey Candido, Bambi Consalvo, Alice Cooper, Derek Countryman, Ryan Darling, Ethan France, Ryan Hayes, Skyler Hoffman, Olivia Hopkins, Mollie Krug, April Kwiatkowski, Isaiah Logan, Kayla Mastin, Emily Mayer, Joseph Nare, Adam Oertel, Garrett Oeser, Abigail Smith, Olivia Stanley, Lucas Sunderland, Alexander Sydow, Emma Trahan, Luke Van Slyke.

Honorable mention

Logan Arduini, Jared Bentz, Mackenzie Bowerman, Joseph Rocco, Kaitlyn Jenks, Cassandra McGrath, Jaden McGuigan, Jocelyn Mussmacher, Zion Oeser, Samuel Terwilliger, Cristina Vennette, Brandon Wolfkiel.

12th grade

Kirsten Bates, Hunter Congdon, Madison Crouse, Michael Daniels, Meghan Dingman, Madeline Elliott, Samantha Field, MacKenzie Frank, Jocelyn Hammons, Louis Hand, Alexia Hill, Nickolas Kojcan, Madison Koelbl, Phillip Leverett, Danyell Monk, Naomi Moshier, Aidan O’Neil, Jordan Porter, Braedy Sickler, Carin Smida, Alvin Sullivan, Andrew Towse, Joseph Trembley, Sydney Weingart, Maverick Weldner.

Honorable mention

Tyler Cavanaugh, Scott Christman, Benjamin Field, Shyann Shirvanion, Kiah Smith.

COMMENTS