Broadalbin-Perth High School

Principal’s list

Ninth grade

Jillian Bazan, Isaiah Blackmon, Connor Canale, Bethany Costanzo, Kathryn Cromer, Luigi D’Aniello, Ivy Derwin, Daniel Dylong, Riley Eipp, Leah Frascatore, Hannah Gomula, Lauralie Grainer, Ryan Hertik, Kelsey Hinderliter, Aubrey Jennings, Sarah Larsen, Jenna Lestage, Richard Mancini, Maura McCloskey, Brandon Miller, Lilian Mitchell, Samantha Murphy, Kiara Nembhard, Macie Pasquarelli, Nathan Phillips, Cameron Polikowski, Alexis Smith, Kayde Smith, Michaela Staie, Alexa Stewart, Madison Sweet,Jacob Terwilliger, Kiaira Tomlinson, Joshalynn Wagner, Madisyn Wakefield

10th grade

Macy Bollart, Victoria Castellano, Miles Compani, Matthew Danise, Kyle Denman, Madison Fariello, Avery Fenton, Emily Igler, Zachariah Inglis, Emily MacFarlane, Mackenzie Makarowsky, Hayley McDougall, Maria Meola, Benjamin Nellis, Patrick Nellis, Brianna Olbrych, Matthew Oliver, Justin Perhealth, Sydney Rogers, Michelle Rossi, Micah Smith, Matthew Syzdek, Brandon Traver, Meaghan Uhlinger, Eric Vertorano, Lauren Walters, Antonio Zevola

11th grade

Jarrett Albanese, Amine Jasmin Bitirik, Quinten Boehme, Nicholas Boltash, Cassandra Bown, Tesa Brody, Glenn Buyce, Michael Cichy, Daniel Cionek, Ryan Corcuera, Wyatt Couperus, Byrce Dorman, Alyssa Dumblewski, Jared Eipp, Christina Fedullo, Rhys Floyd, Logan Frye, Ryan Gardner, Alicia Green, Justin Hertik, Jacqueline Hilliard, Mallory Jennings, Alexandra Karpinski, Richard Kaufman, Ariana Keller, Gabrielle Larsen, Kelsey Lindquist, Niko Mancini, Tucker Marek, Shane-Christian Mayer, Natalie Metz, Grace Miller, Erin Morrison, Kelsey Mosher, Robert Munn, Caitlin Murray, Gavyn Mutz, Ava Naple, Shelby Opalka, Taylor Orapello, Bryant Palmer, Megan Snyder, Stephanie Somers, Shaylyn Springstead, Savannah Stockigt, Lila Tolge, Rebekah Uhlinger, Amber Vosburgh

12th grade

William Austin, Arizona Belden, Jessie Brooks, Antonio Bucciferro, Olivia Casey, Phattharanan (Ming) Chanrat, Katrina Costanzo, Olivia Cromer, Joshua Cromling, Katelyn Davis, Ashton Fariello, Taylor Frascatore, Naomi Fraser, Alex Gardner, Dillon Hammonds, Jack Hart, Kaitlyn Hayes, Matthew Hinderliter, Jacob Holland, Emilee Holt, Devon Holz, Christopher Hughes, Toni Marie LaPort, Jason Lin, Lexus Makarowsky, Gabrielle Martin, Mathew McNeil, Christina Mercado, Zachary Monks, Nicholas Myers, Carley Nolan, Nicholas Oare, Ashley Ostrander, Erika Pitcher, Dana Pitman, Grace Priamo, Teresa Spucches, Andrew Syzdek, Jack Szumowski, Kara Terwilliger, Joseph Tesiero, Kayla Weaver, Mary Zarecki

High honor roll

Ninth grade

Ashley Bubniak, Christopher Corcuera, Simon Florio, Kade Garrison, Matthew Orapello, Alexis Rodriguez

10th grade

Brett Barker, Gretta Bartow, Abigail Bellandi, Ashley Calhoun, Amirah Carsno, Kassandra Cassella, Emmaleigh Clouser, Emily Fedullo, Eliana Fraser, Benjamin Hammonds, Nollah Murray, Jordan Perna, Jackson Rogers, Morgan Rossi, Chelsea Tucker, Samuel Vainauskas, Christopher Waldbillig

11th grade

Bodryk Benton, Kacy Dominique, Jacob Galarneau, Preston Hadley, Garret Hudman, Alexander Loucks, Evan Meashaw, Hailey Parrotti, Carolyn Smith, Lucas Swart

12th grade

Samantha Bedell, Serena Bevington, Rian Clouser, Lucas Coon, Mackenzie DeZolt, Brendon Gladman, Cassandra Hill, Lance Jennings, Dayana Ochoa, Meghan O’Connor, Cheyenne Reid, Zachary Rinehart

Honor roll

Ninth grade

Lily Bown, Brandon Brodie, Lynxe Brownell, Noah Cernak, Hailey Charboneau, Christine (Chris) Collins, Jeanell Cook, Shelby Courtney, Alivia Darpino, Isabella Donahue, Collin Funk, Paris Galpin, Emma Gancarz, Nathan Himpsl, Caroline Iannotti, Jewell Jordan, Mackenzie O’Connor, Braden Parrotti, Madison Price, Andrew Reichel, Jordan Shaw, Michael Siegle, Ava Tyler, Cheyenne VanNostrand, Ryan Visco, Kaleigh Weaver, Jadon Wert

10th grade

Christopher Bailey, Kaitlyn Bardascini, Rose Barnhart, Caylie Bleyl, Cedric Boehme, Stuart Bond, Madison Ferguson, Alexandria Gregory, Aidan Holz, Benjamin Inglis, Jonathan Lindquist, John (Jack) Marsden, Hunter Monks, Jonathan Murphy, Nolen Neznek, David B Opalka, Sydney Osterhout, Caitlin Palmateer, Daniel Priamo, Kara Sowle, Stella (Finnigan) Spilken, Amity Stockwell, Mya Tyler, Julia Zajaceskowski

11th grade

Devin Becker, Paul Bush, Jacob Carey, Cami Chovanec, John Coddington, Kody Dominique, Corynn (Talyn) Faulkner, John Hayes, Anthony Liuzzi, Skylar Male, James Mosher, Tyler Richiazzi, Arianna Robles, Gabriella Zarrelli

12th grade

Madelyn Carson, Owen Deuel, Joseph Guisti, Ian Halloran, Caleb Hill, Jordan Jackson, Victoria Kennedy, Michaela Kilburn, Jenna Litchfield, Tyler Mickan, William Montgomery, Andrew Morey, Alyssa Mosher, Austin Mulvena, Robert Opalka, Jared Preston, Daniel Sargent, Evan Smith, Christian Treacy, Matthew Uhlinger, Melanie Vickers, Marcos Viera, Joseph Vitalis, Christopher Wagner

COMMENTS