Galway High School honor roll

Academic Scholars

Seventh grade

Alaina Aschmutat, Christopher Comstock, Sara Conti, Abigail Ehrenberg, Sophia Fasolino, Van Horvath, Kailey Jankowski, Emma Jordan, Sydney Kress, Joshua T Lovelass, Stephanie Martin, Grace O’Brien, Lillian Ryder, Thomas Villano III

 

Eighth grade

Nathan J Baxter, Camryn Carnevali, Anna Dabrowski, Jalene N Graham, James Hilton, Rosie Matecko-Conti, Anna E Meisenburg, Emma Spadaro, Sadie Underwood, Jordan Zuk

 

Ninth grade

Charles Clarke, Diana Colangelo, Dylan Collins, Morgan Drouin, Ashleigh Heuser, Emily Johnston, Katy Kurtzner, Isabella Mancini, Arianna Persaud, Ryan Ripepi, Leanne Rydzewski, Ella Underwood

10th grade

Kaylee Bagdan, Aila K Bishop, Paige Brink, Vanessa Colangelo, Madison A DesPres, Walter J Ellsworth, Anna K Gardner, Rachel A Germain, Hannah R Hofmann, Ryan J Lovelass, Alex R Malanoski, Ruth E Reichard, Jade Sicluna, Elizabeth Vanaken, Rachel Wnuk

 

11th grade

Samuel D’Alessandro, Sarah Ernst, Riley F Flint, Lindsey Gileski, Samantha L Grant, Lily Gullett, Cori Hardcastle, Darren Heigel, Christian Hines, Osie S Johnston, Justin M Kozlowski, Erik Malanoski, Jacob L O’Brien, Joshua Rumsey, Emma E Smith, Hannah Thompson, Anna Wnuk, Siela Zembsch, Natalie Zembsch

 

12th grade

Schuyler Arnold, Zarah M Chaverri, Griffen C Gannon, Nicholas O Hanna, James W Hofmann, Julianne M LaBreche, Erik Matthews, Evan Morse, Annelise Ostrowski, Dillan H Palaszewski, Jake R Restivo, Jasmine Rose, Molly Ryan, Joshua Scheeren, Emily J Smith, Maya A Vanderhorst, Leah H Vanderhorst, Brandon Wight, Graham D Willbrant

 

 

High Honors

Seventh grade

Quinn Bernard, Brian Brink, Jr., Olivia DesPres, Jayden DeVellis, Skye Fitzgerald, Jadon Flinton, Emma Mariani, Sydney Mariani, Jillian Neahr, Molly Oravsky, Kaelin Pitman 

 

Eighth grade

Karley Barkley, Eliza A. Eagan, Hannah French, Keira Grupe, Isabella S Hart, Elisabeth B LaBreche, Frank J McCleneghen, Trishelle Oliver, Ryan J Peterson, Jack Ryan, Grayson Signor, Gavriell D Wenk

 

Ninth grade

Kiana Arey, Heather Atkinson, Braden Boudreau, Antonio Hart, Joshua Hoyt, Michelle Sherman, Rowan Smith, Lindsay Wight

 

10th grade 

Alexis Biss, Holden Decker, Kimberly LaCerais, Mikayla M Neahr, Gabriell Scheeren, Carson Scribner, Carter Scribner, Victoria Trifiletti, Leah N Willbrant

 

11th grade

Abigail T Brice, Jonathan H Fajans, Julia K Holbrook, Ryan T Ingle, Madison R Kieft, Kathleen L Milton, Steven Mothon, Aidan O’Beirne, Evelyn J Relyea, Jia Cheng Wang

 

12th grade

Hannah G Bramer, April Carlson, Caitlin Coons, Hannah Darling, Gabriella Decker, Christina M DesPres, Audra Greene, Carlee Horstmann, Benjamin Lafreniere, Justin T Matthews, Grace Montague, Eric Mothon, Samantha Munchbach, William Ous, Jillian R Quay, Ryan T Rydzewski, Meaghan Whalen

 

 

Honor Roll

Seventh grade

Kira Bishop, Matthew Colabello, Connor Johnson, Megan LaCerais, Daniel Liberatore, Spencer Newsom, Joseph Remscheid, Emmett Rolfe, Annabella Teter, Samantha Teter, Elijah Tompkins

 

Eighth grade

Brian Alden, Logan R Aldrich, Annaliese Altamirano, Seth Colflesh, Kylee Decker, Shanley DeRidder, Mason Groves, Katelyn Hansen, Kaya Horvath, Amanda McCray, Julia Reedy, Alexis A Rose, Dalton D Sargent, Caden Sherman, Myels P Shippey, Alexandrea Smith, Bryannah Sumner-Arnold, Samantha (Sam) Webb-Horvath

 

Ninth grade

Lexie Bessette, Trevor Carnevali, Clayton Darling, Noah Flint, Hunter Jenison, Benjamin Jordan, Samuel L Mitchell, Sean Morse, Lauren Mothon, Caleb Oughton, Cecily Rolfe, Joseph Scheeren, Brendan Shader, Matthew Smith, Gavin L Stockman, Milan Venditti, Michael Zeleniak

 

10th grade

Rachael M Ball, Kenneth L DeRidder, Hunter M Gould, Joshua J Jankowski, Hailey A McElhiney, Victoria Mello, Garrett T Shippey, Peter Stewart

 

11th grade

Dakota Derry, Autumn R Fluty, Cassidy Freeman, Shane Henderson, David O’Connell, Devin Pritts, Matthew J Sowle, Lindsey Zawisa, Nicholas Zuk

 

12th grade

Gregory J Alden, Shane Billings Jr., Callia A Boudreau, Andrew C Cretty, Matthew S Devernoe, Bradley Harrington, Jonathan T Hoyt, Timothy Oliver, Leah Oughton, Abigail Pritchard, Justine V Quay, Kaitlin A Sisler, Thor White, Adam Wright

COMMENTS