Fonda-Fultonville Middle School

Principal’s List

Fifth grade

Alexandrine Boisvert, Jake Curtis, Colton Dowgielewicz, Evan Flood, Allison Gillis, Ashley Glode, Jake Hernigle, Amber Janjua, Chloe Killenberger, Rhyan Lewis, Bradley Lombardoni-Snell, Kaitlyn MacDougall, Lindsey Marotta, Keira Muselbeck, Preston Phillips, Victoria Rice, Mason Smith, Elizabeth Vosburgh

Sixth grade

Hunter Anderson, Austin Araya, Alayna Argersinger, Sidney Bain, Madison Borst, Sabastian Brachetti, Laine Buanno, Jordan Chatwin, Tristan Cline, Amanda Cocker, Matheu Dettenrieder, Gianna DiNatale, Emily Furnare, Emily Griffin, Heather Gulick, Amber Hoffer, Kyle Kearns, Tomek Kowalczyk, Owen Lewis, Olivia Linart, Elizabeth Magai-Townsend, Rachael McNeill, Brady Melious, lsabella Miller, Alexandra Nordby, Ty Sanges, Joseph Susi, Kamryn Walton, Peter Yetto, Caroline Young

Seventh grade

Emma Bowler, Roger Boyer, Ashlyn Butler, Matthew Clifford, Ryan Cocker, Jaclyn Codi, Tyler Couture, Emma Crahan, Jonathan Cranker, Jackson Croucher, Connor Harding, Zachary Hemendinger, Kylie Hickey, Owen Hicks, Viktoria Lee, Madeline Mott, Catherine Myers, Gaberiella Scutt, Aidan Snow, Augustus Williams

Eighth grade

Leah Anderson, Carly Atty, Jenna Bowles, Hailie Downing, Kaylee Freeman, Grace Hotaling, Brittany McDonald, Joshua Miller, Zenmatsu Myles, Garrett Neff, Shey Sanges, Kimberlee Snell, Marissa Thompson, Marilyn Whitcavitch, Bridget Will, Evelyn Yun

High Honor Roll

Fifth grade ­

Ryan Altemus, Mercedes Brown, Sydney Buck, Dillan Butler, Stephanie Calkins, Ryan Carpenter, Christopher Cimmino, Allison Cranker, Cameron Daus, Cassandra Denton, Gianna Forsey, Ayden Frederick, Philip Garafalo, Jordan Hammond, Kassandria Holloway, Scout Huckans, LeAnn Humphrey, Andrew Krutz, Lauren Marotta, Jordan Miller, Kaylee Moore, Hayden Pareene, Hunter Rose, Giannah Rue, Ava Sanford-Hutchinson, Avalyn Sharpe, John Sheldon, Theresa Stewart, Bella Thum, Adeline Tommell, Madeline Wilmot

Sixth grade ­

Grace Bell, Karsen Bulan, Kieonna Christmas, Derick Downing, Madison Fonda, Ryleigh Fonda, Channing Garcia, Rachel Gardner, Colin Gawlak, Regan Hesch, Grace Horton, Marlena Kretser, Camdon Lovisa, Gavin Mauceri, Colin McLaughlin, Logan Miller, Noah Moran, Kamiasha Myles, Vincent Raimo, Gabriella Rourke, Sabrina Schwartz, Adrianna Scott, Alexis Soodsma, Jake White

Seventh grade ­

Annie Agnes, Dylan Altemus, Lukus Bonificio, Myles Buanno, Maryssa Chest, Aianna Christman, Amber Cole, Elizabeth Delos, Jenna Downing, Talor Ferrucci, Dylan Forsey, Paige Girard, Azure Hance, William Hernigle, Grace Kempf, Morgan Knapik, Summer Korona, Kara LaBombard, Quincy Lake, Zachary Lewandowski, Allen Lin, Shawn Majewski, Jillian McLean-Urbanczyk, Nathaniel Mycek, Sadie Perry, Landon Rose, Adam Saltsman, Jill Sandel, Jonasia Sheroka, Morgan Stephens, Sheridan Taylor, Avary Vainauskas, Elijah Warner, Breanna Wemple, Juliana Zumbolo

Eighth grade

Allen Booth, Austin Bulan, Tyler Daus, Kaylee Egelston, Lauren Elson, Samantha Field, Troy Fiorillo, Zoe-Jane Gansky, Delaney Grady, Nicholas Hastings, Brian Hillman, Lyndsay Lombardoni, Colen Melo, Eliana Montano, Ryan More, Daniel Morton, Paige Polikowski, Tyler Schmidtmann, Carina Sinicropi, Lauren Sisco, Kyla Smith, Madison Thomson, Seth Torniainen, Carly Vecchio, Isabella Viera

Honor Roll

Fifth grade ­

Madison Allen, Logan Brownell, McKenzie Carpenter, Megan Carpenter, Ian Cary, Jason Charte-Gagne, Faith Coleman, Pierson Cool, Preston Cool, Cole Coupas, Keira Crahan, Kylie-Rose Frascatore, Daren Harding, Savannah Hart, Bailey Healey-Ovitt, Jayson Hulbert, Logan LaBarge, Liam Lake, Logan LaPlant, Natalia Mauro, Rory McGrattan, Ethan Painter, Kyle Paro, Cameron Paton, Randolph Ricci III, Ethan Richardson, Jack Sheldon, Jacob Sheldon, Miguel Castro-Smith, Kaidyn Stiller-Tomlinson, Isaak Sultan, Markus Swiderski, Drake VanValkenburgh, Quintin Weaver, Leigha Wemple, Timothy Wilmot

Sixth grade ­

Charles Barton, Tara Bohacek, Cierra Brunell, Anthony Fox, Aidan Frederick, Matthew Hattat, Devin Humphrey, McKayla LaVoie, Maxwell Straw, Sheyanne Taylor, Peyton Webber, Zebulon Whitcavitch, Natalie Wilson

Seventh grade ­

Marc Baker, Jr., Madison Beardsley, Jonah Bluvas, Rusty Bryan, Nadia Buanno, Kendra Cary, Colleen Chest, Jackson Cusack, Jason Daus, Morgan Hanson, Carissa Hickey, Caytlyn Hoyt, Cayden Jablonski, Aidan Jager, Jeremiah Jimenez, Ayden Kneeskern, Kaylee Komornik, Ian LaCelle, Cosette LaPlant, Kaden McRedmond, Bennett Melita, Brayden Monk, Aleesha Morey, Julliana Morreale, Alexandria Painter, Samuel Port, Daiva Scott, Tyler Simonds, Cameron Sipf, Elinor Slezak, Sierra Steele, Kaitlynn Stone, Brady Whipple, Logan Yaggle

Eighth grade

Justin Auriemma, Ethan Auspelmyer, Hayden Auspelmyer, Brandon Buanno, Caris Carbone, Tamara Chesebro, Amy Cimmino, Lisa Cimmino, Crystal Coleman, Shawna Darrow, Terry Delos, Giovanni DiCaprio, Travis Ditoro, Derek Duval, Julian Foley, Garrett Gottier, Ayden Greco, Braxton James, Jenna LaBombard, Jacob McMurray, Chase Moran, Landon Nichols, Joseph Oathout, Gabriel Peifer, Carter Petersen, Kiera Reid, Janiece Roman, Alessandro Saltsman, Shea Steenburgh, Marc Tommell Jr., Clayton VanValkenburgh, Connor Weaver, Mallory Winsman

COMMENTS